Formalitásnak tûnik a visszavágó

2010 febr 27 / #sport

A Magyar Kupa negyeddöntõjének elsõ mérkõzésén 49 pontos elõnyt szereztünk a Szekszárd ellen, a keddi, soproni visszavágóra.

Atomerõmû-KSC Szekszárd – MKB-EUROLEASING SOPRON 48-97 (11-19, 18-24, 11-29, 8-25)

Szekszárd, 300 nézõ

KSC Szekszárd: Tamis 11/3, Pungor 2, Bálint 17/3, Bozóki 2, Ievtushenko 8 Cs.: Hajdú 3, Cazac 5/3, Papp -, Peto –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 3, Honti 5, Holt 11/3, Milovanovic 17/6, Horti 18 Cs.: Krivacevic 10, Eördögh 8, Varga Zs. 9/3, Semsei 11, Hadarics 5, Adankó –

Statisztika

2-pontos dobószázalék: 12/38 32% ill. 31/48 65%

3-pontos dobószázalék: 3/14 21% ill. 7/14 50%

Büntetõ dobószázalék: 15/21 71% ill. 14/20 70%

Lepattanó: 10 (Cazac 4) ill. 36 (Horti 12)

Gólpassz: 3 ill. 13 (Milovanovic 4)

Szerzett labda: 13 (Tamis 5) ill. 11

Eladott labda: 16 ill. 18

Fault: 20 ill. 26

IBM: 39 (Tamis 15) ill. 131 (Horti 31)

Székely Norbert kemény edzéseket vezényelt a héten játékosainak, de ezzel együtt jó játékot és magabiztos gyõzelmet várt csapatától.

A vártnak megfelelõen növekedett a különbség a két együttes között. A 8. percben 17-7-es vezetésünket olvashattuk le az eredményjelzõrõl. Ezt követõen kicsit megtorpantunk, de a második negyed derekához közeledve újra elkaptuk a ritmust (18. perc 19-37). A szünet elõtti hajrában kissé elbóbiskoltunk, így a lelkes hazaiak faragtak hátrányukból (29-43).

A pihenõt követõen is jól tartotta magát ellenfelünk, mely a negyed elsõ 5 percét egálra hozta a kissé fáradt lábakon mozgó csapatunkkal szemben (38-52). Ekkor azonban megráztuk magunkat, és egy elsöprõ 20-2-es szakaszt zártunk a negyed végi dudaszóval (40-72). Az utolsó 10 percben sem vettünk vissza a ritmusból, így 49 pontos elõnnyel várhatjuk a keddi visszavágót.

Székely Norbert: “A 25. percig szervezetten és ügyesen játszott a Szekszárd, utána azonban magassabb sebességi fokozatra kapcsoltunk és így kijött a két együttes közötti tudásbeli különbség.”