Ilyen egy igazi hazai premier!

2008 okt 30 / #sport

Csapatunk a szezon elsõ hazai Euroliga mérkõzésén 24 pontos közönségszórakoztató gyõzelemmel örvendeztette meg szurkolóit! Lelkesen készülõdtek szurkolink az elsõ hazai Euroliga mérkõzésünkre, ahol a kellemetlen stílust képviselõ francia Villeneuve csapatát fogadtuk.

A Bourgestól igazolt Lepron által irányított piros mezes franciák kezdték jobban a mérkõzést, akik már az elsõ percekben becsapdázták a labdát felhozó játékost a félpályánál (0-4). A 3. perc végén Horti Dodi 2+1-t követõen viszont már mi vezettünk (7-6). Ak jó három perc elteltével feltekintett a táblára, még mindig ugyanezt az eredményt láthatta. A holtpontról mi mozdultunk el korábban, Tina révén. Amber Holt ziccere után pedig már idõt is kért ellenfelünk (6. perc 11-6). Jót is tett nekik a kisebb szünet, és Anderson vezérletével feljöttek egy pontra (11-10). A negyed vége ismét a mienk volt, még akkor is ha a Zsuzsi triplája leperdült a záró másodpercekben (17-14).

A második negyed elején a biztosabbnál is biztosabb helyzeteket kerestünk a franciák zónája ellen, melynek hiba lett a vége. Szerencsére ez csak bõ egy percig tartott! Amint bátran elvállaltuk a távoli dobásokat, megléptünk 9 ponttal (13. perc 25-16). Anderson mutatta be, mennyire kevés hely is elég neki, hogy pontosan célozzon. Sajnos ahelyett, hogy megnyugodtunk volna, több labdát is eladtunk, így 27-23-nál már Székely Norbert kért idõt a 16. percben. A négy pontról továbbra sem tudtunk elmozdulni, igaz közelebb sem engedtünk ellenfelünk (29. perc 33-29). A szünet elõtti másfél percet azonban sikerült megnyomnunk, többek között egy utolsó másodperces Honti Kata triplával, így nyugodtabban vonulhattunk az öltözõbe (41-30).

Egy-egy triplával indult a második játékrész. Nálunk Amber Holt, a másik oldalról Evtoukhovitch volt a kivitelezõ. Drljaca negyedik személyi hibája korán jött a vendégeknek, de ezt mi egyáltalán nem bántuk. A 24. percben Abdou N’Diaye rendelte magához tanítványait (47-35). A zónából továbbra sem engedtek, de tudtuk róluk, hogy elõszeretettel alkalmazzák a védekezés ezen formáját. A negyed végéig még rátettünk egy lapáttal a különbségre, Anderson zseniális kosarai sem segítettek a franciákon (59-43).

Kathleen Macleod kívül senki sem gondolta, hogy még a hárompontos vonaltól távol állva is vállalkozik dobásra. Bátorsága jutalma egy tripla és vastaps lett (33. perc 64-47). Tina betörésbõl szerzett duplájával 20 pontra nõtt az amúgy is megnyugtató elõnyünk a 35. percben (69-49). Az utolsó percek már inkább szóltak a látványok kosarakról, mint a kõkemény védekezésrõl, de a tetemes különbség tudatában ezért nem szólhatott senki. Pláne, hogy közben még a különbség sem csökkent! Megérdemelten zúgott a vastaps! Remek hazai bemutatkozás!

Székely Norbert: “Az elsõ félidõben rossz ritmusban játszottunk. A másodikban már folyamatosabbá válta a játékunk. Jobban anticipáltunk és döntöttünk, ebbõl adódódan tudtuk kialakítani ezt a különbséget, mely nagyon fontos, hiszen a végelszámolásnál minden pont számíthat.”

Abdou N’Diaye: “A Sopron nagyon jól védekezett egész pályán, így az idõzítéseink nem sikerültek megfelelõen. Mindemellett a csapatjátékunk is akadozott.”

Jolene Anderson: “Az Euroligában 40 percen át kell koncentrálni! Ez nekünk ma nem sikerült.”

Jelena Milovanovic: “Alaposan felkészültünk ellenfelünk jáétkából, és úgy hiszem összességében megvalósítottuk mindazt, amit az edzõnk kért tõlünk. Boldogok vagyunk!”

MKB-EUROLEASING SOPRON – ESB LILLE METROPOLE 81-57 (17-14, 24-16, 18-13, 22-14)

Sopron, 1400 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 7/3, Honti 5/3, Holt 23/9, Milovanovic 20/6, Horti 18 Cs.: Krivacevic 8, Eördögh -, Horváth Zs. -, Hadarics -, Horváth L. –

ESB LILLE: Lepron 3, Anderson 19/3, Robert 14, Drljaca 4, Evtoukhovitch 9/3 Cs.: Rejchova 4, Datchy 4, Ploeagerts -, Sinacouly –