Ismét drámai csata

2009 máj 06 / #lapszemle

Ismét drámai csata, végletekig kiélezett küzdelem kellett ahhoz, hogy a tulajdonosi kör elvárásai után teljesüljön szakmai igazgatónk elvárása is. Ezúttal három ponttal voltunk jobbak a Sopronnál.

Miután Grebenár Péter civilben foglalt helyet a kispadon, ismét izgulhattunk, milyenek leszünk a palánk alatt. Ráadásul Bencze Zoltánról is olyan hírek terjengtek, hogy fájlalja a lábát, de vállalta a játékot. Talán az, hogy most nem volt ingyenes a meccs, talán az érettségi miatt, ezúttal kevesebben voltak a lelátón, mint az első összecsapáson. Némi meglepetésként néhány vendégszurkoló is elkísérte a soproniakat.

A mérkőzés Tóth triplakísérlete után egy Bencze által visszatett kosárral kezdődött, és ugyan Brooks triplája után Halmai duplájával vezetett a Sopron, de jött Kelley, Tóth Norbert, majd Wittmann és Aleksic (utóbbiak egy-egy hármassal), és máris kezdték köszörülni a drukkerek a torkukat a tíz-tíz-tízre. Ezzel azonban várni kellett, mert ismét Brooks talált be távolról, Körtélyesi két duplája pedig már szorossá tette a negyedet, amit Kelley kétpontosa zárt le.

A második negyed közepére végre meglett a tízpontos különbség, köszönhetően annak, hogy stabil volt a védekezésünk, és Aleksic mellett Kelley is dobott egy hármast is. Ekkor megint felszívta magát a Sopron, Cruz triplája adta meg a jelet a felzárkózásra, és a szünetbeli nyolc pontos különbség egyáltalán nem adott okot hátradőlésre.

Főleg úgy nem, igencsak kosárszegényre sikeredett a harmadik negyed, és az utolsó négy pontunkat csak büntetőből értük el. Egyre jobban felpörgött, szagot kapott a vendégcsapat, Brooks vezérletével indítottak egy rohamot, és máris csak három pont volt a különbség az utolsó tíz percre.

Ebben pedig ugyan látszott, hogy fizikailag a fáradtabb vendégek fölé kerekedünk, de sok labdát eladtunk, és át is vette a vezetést az ekkor már Couisnardot is bevető sÖrdögök. Nagyon küzdöttek a kisalföldiek, Cruz a teljes újságírószekción átrepült egy labda után ugorva, de aztán Tóth Norbert triplája azt jelentette, hogy az utolsó percben már csak a büntetőket kell strigulázni. Ebben pedig Wittmann nem hibázott, és egy egész csarnokból szakadt fel a sóhaj: Négy között a Pécs!

A párharc végeredménye 3-0 javunkra, ezzel a négy közé jutottunk.

Sztojan Ivkovics: – Kelley mellett van egy Wittmannunk, aki a mai meccs hőse volt, megmutatta, hogy a pécsi kosárlabda ígérete. A tulajdonosi kör elvárása a nyolc közé jutással teljesült, azzal, hogy a négy között vagyunk, az enyém is. Köszönöm a szurkolóknak, és mindazoknak, akik segítettek, hogy eljutottunk idáig.

Meszlényi Róbert: – Ismét olyan mérkőzést vívtunk a Péccsel, mint eddig mindig. Remekül küzdött a csapatom, elégedett vagyok az egész évi teljesítményükkel, és Sopron városa is büszke lehet, hogy ilyen férficsapata van.

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Soproni sÖrdögök 67-64 (16-12, 23-19, 11-16, 17-17)

Férfi negyeddöntő, harmadik mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 2200 néző. V.: Forrai, Földházi, Benczur. Pécsi VSK-PANNONPOWER: Kelley 16/3, Wittmann 15/3, Dénes 6/3, Tóth N. 11/9, Bencze Z. 8. Cs.: Kapov, Aleksic 10/6, Czigler 1, Hosszú. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Halmai Gábor. Soproni sÖrdögök: Cruz 12/6, Brooks 21/9, Halmai T. 4, Körtélyesi 7/3, Dies 12. Cs.: Vesztergom 4, Csorvási, Kováts V., Boldizsár, Couisnard 4. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-5, 7. p.: 14-5, 8. p.: 14-12, 13. p.: 20-16, 15. p.: 28-18, 17. p.: 30-25, 23. p.: 44-33, 26. p.: 47-38, 34. p.: 53-53, 37. p.: 56-57.

Kipontozódott: Brooks (40. p.).