Jobb második félidejével nyerte meg a csúcsrangadót a Sopron

2008 dec 07 / #lapszemle

Euroliga-meccsek utáni fáradtság ide vagy oda, a Pécs–Sopron női kosárlabda-csúcsrangadókra mindig mindkét együttes nagyon összeszedi magát. Most is ez történt, és a két élcsapat végig nyílt, izgalmas (bár sok hibával tarkított) csatát vívott, amely után a soproniak örülhettek, hiszen 74–70-re győztek idegenben.
A két csapat kifejezetten idegesen kezdte a rangadót, s a kapkodás közepette egyikük sem tudott elhúzni: az első negyedben mindössze egy alkalommal volt több mint egy kosárnyi a különbség – a hazaiak szempontjából a legjobbkor, a játékrész legvégén, Vajda Anna támadólepattanója és ziccere után (23–19).

A második negyedre kissé visszavett a vendégeknél az első percekben parádézó és nyolc pontot szóró Amber Holt, de Horti Dóra kosarai, valamint egy-két „jól elhelyezett” tripla azt jelentette, hogy a Sopron mindössze kétpontos hátrányban volt a nagyszünetben. Az első félidőben nyolc pontig jutó Krivacsevics Tijana egy ízben vérző orral jött le a parkettről – addig sem ő volt a kedvenc a csarnokban, az eset után meg pláne…

Az első félidőben a statisztikák is nagyon kiegyenlített küzdelemre utaltak. Kifejezetten jó százalékkal dobta a Pécs és a Sopron is a triplákat, a mezőnymutató szintén nagyon hasonló volt, a házigazdák elsősorban a rossz büntetőzés miatt aggódhattak.

A harmadik játékrészben a Sopron sokkal jobban indult, jött is az időkérés: Fűzy Ákos nem épp virágnyelven közölte a MiZo játékosaival, hogy csúcsrangadóról van szó, és jobb lenne, ha úgy is kezelnék a meccset…

A vendégek öt ponttal elhúztak, de Mészáros Kornélia egy triplával, Brooke Quennan meg egy ziccerrel azonnal „ellencsapást mért” a Sopronra, feltüzelve ezzel a közönséget. A Pécs nagyon rövid időre át is vette a vezetést, ám jött a soproni válasz, és amikor Jelena Milovanovics triplájával hétpontosra hízott a látogatók előnye (55–62), a MiZo mesterének megint időt kellett kérnie.

63–67-nél előbb Milovanovics került a kipontozódás szélére, majd Vajda Anna vette kézbe – a játékvezető arcát, így aztán kapott is egy technikait a nézők nagy felháborodására. A nem teljesen egészséges Iványi pontjai és gólpasszai nagyon hiányoztak a MiZo-nak, a Sopron pedig a záró három percre fordulva öttel vezetett.

2:20 perccel a vége előtt a remekül triplázó Kelly Anne Mazzante távoli dobása ugrasztotta talpra a nézőket, majd Quennan egyenlített – az utolsó perc 70–70-nél kezdődött. Holt egyéni akció után hibázott, Honti Kata viszont megszerezte a lepattanót, és ezután a vezetést is a Sopronnak. A pécsiek utolsó triplakísérlete kiszédült a gyűrűről, Holt viszont jól büntetőzött, így a vendégek négypontos győzelmet ünnepelhettek, és azt, hogy – immár egyedüliként a mezőnyben – továbbra is százszázalékosak.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ MiZo Pécs 2010–MKB-Euroleasing Sopron 70–74 (23–19, 18–20, 17–19, 12–16)

MESTERMÉRLEG
Fűzy Ákos: – Sajnálom a vereséget, különösen hazai pályán nem jó érzés elveszíteni egy derbit, de ebben a pillanatban ennyi van a csapatunkban. Ha meggyógyulnak a kulcsjátékosaink és jól tudunk edzeni, tavasszal javíthatunk.
Székely Norbert: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, amelyen nagyszerű mentális képességekről tettünk tanúbizonyságot. A rangadó kulcsmomentumaiban voltunk képesek fontos változtatásokat véghezvinni, ezekkel tudtunk nyerni.

STATISZTIKA
Mezőnybeli dobószázalék: 27/23:27/53 (43%:51%)
Büntetők dobószázaléka: 7/13:14/16 (54%:58%)
Lepattanók: 34:30
Legtöbb lepattanó: Vajda 8, ill. Holt 7
Legtöbb gólpassz: Iványi 7, ill. Eördögh 5
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–6. 7. p.: 15–16. 9. p.: 21–16. 12. p.: 25–21. 14. p.: 28–28. 16. p.: 35–32. 18. p.: 35–37. 25. p.: 44–48. 28. p.: 50–55. 30. p.: 58–55. 33. p.: 58–65. 35. p.: 63–65. 38. p.: 65–70. 40. p.: 70–70