Kedden már nagyobb falat következik

2009 jan 22 / #lapszemle

Az Euroliga fõpróbán 23 pontos gyõzelmet arattunk a Gyõr ellen. Honti Kata rögtön az elsõ labdaérintésbõl 3 pontot szerzett, miután a bónusz büntetõjét sem hibázta el. Gyõri vendégeinknél a szintén válogatott kerettag, Vida Anna iratkozott fel a pontszerzõk listájára.
A 3. perc végén Radunovic triplájával egy pillanatra ellenfelünknél volt az elõny, de Jeca azonnal egalizált (4. perc 7-7). Az 5. percben a combsérülésébõl felépült Tina váltotta a vírusokkal is harcoló Horti Dórát. A 7. percben Tapodi Péter kért idõt (15-10). Az elsõ negyed vége elõtt Kathleen egy triplával gondoskodott a 10 pontos különbségrõl (24-14). Az utolsó másodpercekre is maradt még a tarsolyunkban. Honti Kata juttatta hidegvérrel a gyûrûbe a labdát a 6,25-ös vonalon túlról (27-14).

A folytatásban is a tripla vonal mögül villant meg Kata keze, majd megérdemelt pihenõhöz jutott. Hadarics Kinga váltotta a pályán. A pontgyártást egy idõre szüneteltették a csapatok, majd a 14. percben Amber forgatta be a körtében védõjét (32-17). A 16. percben ismét gyõri idõkérés szakította meg a játékot (36-19). A szünet elõtti percek Jeca pillanatait hozták, aki kintrõl-bentrõl is tarthatatlan volt. A szünetre 20 pontos elõnyt harcoltunk ki (49-29).

Elég sok hibát hozott a folytatás, melybõl a játékvezetõk is alaposan kivették részüket. A pontok mellett a személyi hibák is növekedtek, tõlünk Horti Dóra, a vendégektõl Borovickova sodródott a kipontozódás szélére (24. perc 55-36). A duóhoz Imbergerova csatlakozott a 26. percben. Székely Norbert a játék ritmusa miatt elégedetlenkedett, majd úgy döntött, hogy mindezt idõkérés keretében is kifejti tanítványainak (27. perc 60-44). A negyed végén Borovickovának még odaütöttünk a félpályás dobása közben, így büntetõivel 5 ponttal megnyerte a harmadik 10 percet ellenfelünk (64-49).

Tragikomikus pillanatokkal indult a hajrá. Márton játékvezetõ mozgása közben összeakasztotta hátulról irányítónk, Kathleen bokáját, majd ráesett. Az ajándék labdából gyõri kosár született… Sajnos kezdte teljesen elveszteni a fonalat a játékvezetõi páros, mely cseppet sem szolgálta felkészülésünket az Euroliga rájátszására. A 35. perc környékén újra 20 pont közelébe kerültünk (75-56). Gyorsan behintettünk 5 pontot, melyre idõkéréssel reagált a vendégek vezetõedzõje (36. perc 80-56). A mérkõzés utolsó kosarát Tina szerezte egy lepattanó megszerzését követõen.

Kedden jóval nehezebb feladat vár ránk az Euroliga nyolcaddöntõjének elsõ mérkõzésén a lengyel Krakkó ellen.

Székely Norbert: “Az erõteljes játékunk, mely decemberben jellemzett minket, továbbra is várat magára. Lábon és fejben is frissülnünk kell, melyet a következõ napok edzései remélhetõleg elõsegítenek. Csak akkor tudunk elõkelõ helyet elérni az Euroliga rájátszásában, ha felgyorsul a játékunk.”

MKB-EUROLEASING SOPRON – SEAT FOTON GYÕR 88-65 (27-14, 22-15, 15-20, 24-16)

Sopron, 700 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 15/3, Honti 13/6, Holt 13, Milovanovic 20/3, Horti 11 Cs.: Krivacevic 10, Horváth Zs. 2, Eördögh 2, Hadarics 2, Horváth L. –

SEAT FOTON GYÕR: Borovickova 13/3, Izsák 3, Vida 14/6, Radunovic 15/3, Keller 4 Cs.: Imbergerova 11, Orsó 4, Antolovics 1, Süle –