Lépésrõl lépésre

2010 febr 22 / #sport

A várakozásoknak megfelelően győzelemmel távozhattunk a Városmajorból.

A hétközi gondok ellenére mindenki vállalta a játékot a fővárosban, de a sérülések és utánpótlás tornák miatti elfoglaltság miatt hiányzó juniorjaink miatt a BSE ellen keretbe került csapatunknál Adamkó Annamária, aki az FTC együttesétől igazolt át az elmúlt hetekben utánpótlásunkhoz.

Már az első percekben megnyugtató előnyre tettünk szert a Városmajorban. A különbség a negyed közepén 10 pont fölé növekedett (5. perc 4-16).

A távolság a későbbiekben sem csökkent, kézben tartottuk a mérkőzést a szintén több játékosát nélkülöző hazaiakkal szemben (15. perc 21-45). A szünet előtt olybá tűnt, bedeszkázták a gyűrűket. Ez az 5 perc 4-4-es döntetlent hozott.

A szünet után sem adtuk alább az iramot. A 30. perc végére már több, mint 40 pontos előnyt gyűjtöttünk össze (33-74). A 100 pontot ugyan nem értük el, de a mérkőzés újabb hasznos lépést jelentett az egyre közeledő komolyabb feladatokra való felkészülés terén.

A következő mérkőzésünket pénteken vívjuk Szekszárdon a Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapásán.

Székely Norbert: “Folyamatosan javult a védekezésünk a mérkőzés folyamán, ,e tény alapvetően meghatározta a játékunkat. Sok elemben léptünk ma előre! Örülök annak is, hogy én adhattam először lehetőséget Adamkó Annamáriának a felnőtt élvonalban.”

BSE-MKB-EUROLEASING SOPRON 39-94 (17-32, 8-17, 8-25, 6-20)

Budapest, 100 nézõ

BSE: Kocsis 9/3, Zsovár 8, Szabó 1, Tiba 11/6, Varda 2 Cs.: Fülep 4, Gadnai 4, Hegedûs -, Schramkó –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 2, Honti 7/3, Holt 20/6, Milovanovic 13/6, Horti 15 Cs.: Varga 6, Eördögh 12/6, Semsei 7, Krivacevic 8, Németh 4, Hadarics -, Adamkó –