Most már a Bourgesra koncentrálhatunk

2009 febr 11 / #lapszemle

Csapatunk, az átaludt harmadik negyed ellenére is magabiztosan hozta a kötelezõ gyõzelmet a bajnokságban már több meglepetést is szolgáltató Vasas-Csata ellen.

Szomorú hangulat lengte át a csarnokot. A mérkőzés előtt a vasárnap tragikus körülmények között elhunyt veszprémi kézilabdásra, Marian Cozmara emlékeztünk.

Az első három perc után csak a mi nevünk mellett álltak pontok (8-0). A jó kezdés ellenére a negyed közepén mégis Székely Norbertnek volt mondanivalója csapata felé (10-4). Egy 9-2-es szakaszt követően már a vendégek kértek időt (6. perc 19-6). Látványos támadásokat vezetve a 9. percre 20 pontra növeltük előnyünket (28-8). Székely Norbert a folytatásban is sokat cserélt, és mindenki kivette a részét a különbség növeléséből (15. perc 40-14). A szünetig 50 pontig jutottunk (50-22).

A második játékrész elején alaposan benn ragadtunk az öltözőben, melyet a lelkes fõvárosi fiatalok egy 8-0-s két és fél perccel büntettek. Vezetőedzőnk dühösen lépett az asztalhoz időt kérni (23. perc 50-30). Honti Kata tartott egy sikeres dobóedzést a negyed vége felé. 18. pontjával 64-38-ra alakította az állást a 28. percben. A széteső védekezésünk mellett 23 pontot kaptunk ebben a negyedben a jobban koncentráló vendégektől. Alapos fejmosásban volt része a lányoknak az utolsó 10 perc elõtt, melyet egy 10-0-s 3 perccel kezdtünk (33. perc 76-45). Az utolsó percekben már a legifjabb tehetségeink is lehetőséghez jutottak.

A keddi Bourges elleni negyeddöntőig már nincs bajnokink, csapatunk teljes erejével a franciák elleni párharcra készülhet. A második félidõ alapján, van még mit gyakorolnunk.

Székely Norbert:
“Ellentétes félidőket játszottunk. Ennél sokkal többet kell nyújtanunk, ha eredményesek akarunk lenni a Bourges ellen!”

MKB-EUROLEASING SOPRON – VASAS-CSATA 89-60 (30-8, 20-14,16-23, 23-15)

Sopron, 400 nézõ

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 7, Honti 22/3, Holt 15, Milovanovic 12, Horti 7 Cs.: Krivacevic 2, Horváth Zs. 5, Eördögh 12, Hadarics -, Horváth L. 5, Vágvölgyi 2, Tajkov –

VASAS-CSATA: Laklóth 16/3, Szondy 11, Fritz 2, Fejes 8, Mansare 8 Cs.: Czank 1, Gyõr 11/9, Kovalcsik -, Varnavskaya 3/3