Az elmúlt hetekben a Rozália-hegységben és a Lajta-hegységben is farkas jelenlétére utaló nyomokat találtak. Először Fraknó (Forchtenstein) környékén figyelték meg az állatot, melyről fotók is készültek. Később Büdöskút (Steinbrunn) és Szárazvám (Müllendorf) környékén bukkantak több elhullott muflonra és vaddisznóra, a lakosság pedig többször is beszámolt arról, hogy farkast láttak. Az ugyanakkor nem biztos, hogy az elhullott állatokat a farkas ölte meg, lehet, hogy valamelyiket például autó gázolta el, a farkas pedig később evett belőle.

Az állattetemekből nemrég DNS mintát vettek, mely most bebizonyította: nem aranysakálról, vagy hasonló állatról, hanem ténylegesen egy farkasról van szó. David Simon, az erdőterületeket üzemeltető, Esterházy-csoporthoz tartozó PANNATURA GmbH. természetvédelmi vezetője szerint nincs ok pánikra, sőt, örülnek annak, hogy egy új vadfaj gazdagítja az élővilágot. A közlemény szerint a farkas általában nem jelent közvetlen veszélyt, mivel félénk, kerüli az embereket, és többnyire időben elhúzódik. Ugyanakkor fiatal, tapasztalatlan példányoknál előfordulhat, hogy kíváncsian közelebb merészkednek, ezért fontos az elővigyázatosság és a szabályok betartása az erdőben.

A BVZ információi szerint vadkamerás felvételek készülhettek egy farkaspárról, amelyeken egy vemhes nőstény is látható. Hivatalosan azonban ezeket az értesüléseket egyelőre nem erősítették meg. Ha viszont igaz, akkor nem kizárt, hogy farkas szaporulat is megjelenik térségünkben.
(A cikk szövege részben mesterséges intelligencia segítségével íródott)
The post Most már biztos: farkas jár a környék erdeiben appeared first on Ikvahír.
Forrás: ikvahir.eu