Elhullottunk a végjátékra

2008 nov 06 / #sport

Fiatal csapatunk nem ijedt meg az orosz sztárok árnyékában, és Dodi bokasérülése ellenére egészen az utolsó másodpercekig nyílttá tette a találkozót. Azt már a mérkõzés elõtt tudtuk, hogy a könyökét fájlaló Hadarics Kingára nem számíthatunk, de nem gondoltuk volna, hogy további áldozatot hoz a találkozó.

A mérkõzést bátor és eredményes játékkal kezdtük. A 3. és a 6. perc között nem engedtük kosarat dobni a sztárok egész sorát felvonultató orosz gárdát, és egy 9-0-s szériával átvettük a vezetést is (11-14). Sajnos hamar rendezte sorait ellenfelünk – közben center poszton a tripla vonal mögül is eredményes Krivacevic Tina megkapta 3. személyi hibáját -, és a negyed hátralevõ perceiben csupán 4 pontot engedélyeztek nekünk, miközben õk, Wauters vezérletével, 15-ig meg sem álltak (26-18).

A második negyedbõl még két perc sem telt el, amikor Székely Norbertnek már idõt kellet kérni, hogy megállítsa a lendületbe jött hazaiakat (31-19). Sikerült is stabilizálni a védekezésünket, három percet kellett várni az újabb CSKA kosárra. Sajnos közben csak egy büntetõre tellett részünkrõl, így nem tudtunk feljebb zárkózni (15. perc 33-20). Sõt, Hammon duplája után ismét mi kértünk idõt (16. perc 35-20). Nehezen kerültünk tiszta dobóhelyzetbe az orosz óriások mellett, pontjaink nagy részét Kathleen Macleod szerezte. Ráadásul Dodinak kiment a bokája (a sérülés mértékének megállapítása majd alaposabb orvosi kivizsgálást igényel), így tovább nõtt a palánk alatt az orosz fölény. Nem roppantunk azonban össze, a 18. percben csupán 10 pontos távolságra voltunk (41-31)! A szünet elõtt Amber Holt mondta ki a zárszót, így kifejezetten kellemes meglepetést szolgáltatva csak 8 pontos hátrányban zártuk az elsõ játékrészt (43-35)!

A szünet után még jobban megleptük a CSKA-t! A nézõk nem akartak hinni a szemükben, amikor Tina duplájával 45-43-ra jöttünk fel a 24. perc elején! Ezt már a hazaiak edzõje sem nézhette tovább, és magához parancsolta tanítványait. A remekül irányító, és emellett ponterõs Kathleen újabb sikeres megmozdulása az egyenlítést is meghozta csapatunknak (45-45). Sõt! A 27. percben Jeca közelijével a 6. perc után ismét nálunk volt a vezetés (50-51)! Szépen megosztoztak lányaink a kosarakon, többen is 10 pont felett, vagy ahhoz nagyon közel jártak. A negyedbõl már csak 3 másodperc volt hátra, amikor Kathleen újból villant! Triplájával mi várhattuzk elõnnyel a záró 10 percet (57-59)!

Jeca triplája biztatóan hatott, igaz Korstin hamar válaszolt (32. perc 59-62). Mindkét együttes alacsonyabb szerkezettel próbálkozott, igaz, Dodi kiesése révén mi kényszerûségbõl. Center poszton kezdhettünk aggódni. Jecát a negyedik faultja után le kellett hozni, viszont a helyére beálló Tina is azonnal megkapta a negyedik hibáját egy véleményes támadó faultot követõen. A 34. percben Korstin újra a CSKA-t juttatta vezetéshez (63-62). Voltak azonban még tartalékaink! Elõbb Zsuzsi duplázott, majd Edó triplája landolt a gyûrûben (36. perc 65-69)! Közben Katának is befújták a negyedik hibáját… Wauters a 37. percben egyenlített (69-69). A végjátékban Jeca már nem lehetett a segítségünkre, miután kipontozódott. Székely Norbert azonnal idõt kért, 2.11 volt még hátra (71-71). A büntetõkbõl Wauters egyet kihagyott, de így is átvették a vezetést (72-71). Másfél perccel a vége elõtt Tina is a padra kényszerült… Center nélkül kellett végig küzdenünk a hátralevõ idõszakot, mely elõtt Norbi kérte magához csapatát. Wauters ismét egy büntetõt juttatott célba (73-71). A hazaiak érthetõen – kihasználtva az adódó lehetõséget – a centereikre játszottak, melyekbõl Wauters ismét kosarat ért el (75-71). Edó sikeres büntetõje után igyekeztünk minél elõbb faultolni, de Hammon nem tette meg nekünk azt a szívességet, hogy hibázzon (77-72). A hátralevõ 20 másodperc ennyi emberrel már kevés volt a csodára, de így is minden elismerést megérdemel csapatunk, mely bravúr közelben járva, csak 81-77 arányban szenvedett vereséget az Euroliga gyõzelemre is esélyes CSKA otthonában. Bravó lányok!

Székely Norbert: “Nagyon büszke vagyok csapatra! kár, hogy a végjátékra elvesztettük 4 emberünket.”

CSKA Moszkva – MKB-EUROLEASING SOPRON 81-77 (26-18, 17-17, 14-24, 24-18)

Moszkva, 1500 nézõ

CSKA Moszkva: Hammon 13/3, Douglas 6, Korstin 15, McCarville 13, Wauters 26 Cs.: Gorbunova 4/3, Lisina 2, Sapova 2, Danilochkina –

MKB-EUROLEASING SOPRON: Macleod 22/9, Honti 12/6, Holt 9, Milovanovic 13/3, Horti 2 Cs.: Krivacevic 9/3, Eördögh 6/6, Horváth Zs. 4